Село Тернавка Ізяславського району Хмельницької області

Тернавка – село, розташоване по обидва боки одноіменної ріки яка є протокою річки Хомори, у її верхній частині. Село розташоване в південній    частині Ізяславського району, Хмельницької області і знаходиться за 35 кілометрів від району, та за 35 кл. від залізничної станції Білогородка. Сільській раді підпорядковані села: Тернавка та Сохужинці. Станом на 01.01. 2010 року в селі нараховується 178 дворів, населення становить 415 чоловік, з них : пенсіонерів – 146 чол., дітей- 68.

За народними переказами, назва села походить від назви містечка Тернав чи Тернов, яке було повністю знищене монголо-татарами. Дане місто було розташоване саме на місці археологічних знахідок. Вцілілі ж  жителі відійшли на північ до боліт і заснували село Тернавку. За іншими переказами трактується, що після спалення міста Тернав, жителі відійшли на північ і переховувалися в кущах терну. Кущі росли на берегах невідомої річки, де й пізніше виникло поселення під назвою Тернавка.

У 1906 році село Тернавської волості Ізяславського повіту Волинської губернії. Відстань від повітового міста 25 верст. Дворів 298, мешканців 1801 Князі Заславські володіли селом до 1673 року, а потім село перейшло до володінь князів Сангушків. До кінця 1944 року в селі запрацювала.

Дмитрик Володимир Андрійович (1952) — поет, прозаїк, журналіст, літературознавець.

Ковальчук Леонід Якимович (1947—2014) — український вчений у галузі хірургії, педагог, громадський діяч. Голова Асоціації хірургів Тернопільщини (1998—2014).

Пилипчук Петро Пилипович (1947) — Голова Верховного Суду України з 23 грудня 2011 року до 2013 р.