САХНОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Хмельницька область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Село Сахнівці Ізяславського району Хмельницької області

Села Сахнівці, Влашанівка і Кропивна розміщені на берегах ріки Хомора у мальовничій місцевості. За часів Київської Русі ці землі належали спершу нащадкам Володимира Великого. Пізніше за  даними польських істориків територія вздовж річки Хомора до міста Полонного належали князям Друцьким і Горським. З часів литовського, а пізніше польського панування, землі, на яких розміщені села Сахнівці, Влашанівка і Кропивна, належали князям Заславським і Сангушкам. Перша письмова згадка про село Влашанівка припадає на 1601 рік в донесеннях Криштофа Щуки і Станіслава Янкевського Луцькому міському суду про перевірку містечок і сіл Луцького повіту опустошених і спалених татарами 1589 року. Очевидно після цього зруйнування село Влашанівка відродилося не тільки на правому березі Хомори, а й на лівому, яке стало називатися село Сахнівці по невідомих причинах.

За історичними документами у “Волинських єпархіальних відомостях” від  І - І  11 січня №1-2 1891 року село Кропивна походить від давнього містечка Зубовці. З невідомих причин воно (місто)  пішло під землю, а на тому місці утворилася долина і невеличке озеро Опар.

В 1826 році на кошти прихожан була побудована дерев’яна на кам’яному фундаменті церква в Ім’я Різдва Пресвятої Богоматері. Копії метричних книг відомі з 1794 року. Опис церковного майна проводився  31 липня 1866 року.

Туди входило: землі – садиба з городом і церквою – одна десятина 1263 сажні, орної  першої зміни за селом, під корчмою – тринадцять десятин 156 сажнів, другої зміни – десять десятин 2070 сажнів, третьої зміни дванадцять десятин 1100 сажнів, сінокіс на першій ділянці в урочищі під ставом Зубовецьким – три десятини 1071 сажень, на другому участку – за городами Мазурів - одинадцять десятин і добавлені до городів землі біля Зубовецького сінокосу 1320 сажнів. Всього 53 десятини 414 сажнів. Платня священика 300 карбованців, псаломщика – 50 карбованців. Будинок для священика із трьох кімнат і господарськими прибудовами був побудований прихожанами в 1866 році. Псаломщик поміщався в будинку церковно - приходської школи без господарських прибудов. Церковно - приходська школа існувала з 1862 року із платнею вчителю від прихожан в розмірі 80 карбованців в рік. Володар села на середину ХІХ століття був Сангушко. Дворів було 69, прихожан - 522 чоловіка. Серед них 69 чоловік римо-католицької віри. Церква до 1846 року була самостійною, а з 1846 по 1860 рік була приписана до Підліського приходу і з 1860 року стала знову самостійною.

За радянських часів в селах Сахнівці і Влашанівка в 1927 році був створений перший колгосп. Його назва “Геть межі”,  пізніше колгосп імені Орджонікідзе.

На Велику Вітчизняну війну 1941 – 1945 р.р. пішло 265 чоловік. Не повернулося 119 наших земляків. Майже всі вони нагороджені за мужність і відвагу високими урядовими нагородами, а Микола Максимович Захарчук удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

В теперішній час села Сахнівці, Влашанівка і Кропивна знаходяться на території Сахновецької сільської ради. Наші односельчани працюють в сільськогосподарському товаристві “Агрос-Віста”,  в дільниці  ПАТ “Хмельницькрибгоспу” і в сфері обслуговування. Створено комунальне підприємство “Сахнівське”. На території ради діють Будинок культури, клуб, дві бібліотеки, два фельдшерсько-акушерські  медичні пункти, загальноосвітня середня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок,

 В селі Сахнівці і селі Кропивна є обеліски воїнам, які загинули у роки Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь