Щодо створення Сахновецької ОТГ

Починаючи з 2015 року цілий ряд територій та районів Хмельницької області активно включились в процес створення об’єднаних територіальних громад аби використати надані реформою можливості. Але не Ізяславський район. Коли вже не в змозі було спостерігати за пасивністю керівництва району та втратами можливостей для розвитку територій, Сахновецька сільська рада вирішила самостійно спробувати сформувати ОТГ. І знайшла підтримку сусідніх територій.

Як відомо 01.04.2014 року КМУ схвалив «Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», а 05.02.2015 року ВРУ прийняла Закон “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, що передбачають кардинальну зміну підходу до системи місцевого самоврядування. Мета реформи – формування ефективного місцевого самоврядування та забезпечення надання високоякісних та доступних послуг на місцях. Тобто об’єднані територіальні громади отримали можливість самостійно, за рахунок власних ресурсів, забезпечувати життєдіяльність та спроможність своїх територій.

Після завершення процедури добровільного створення Сахновецької ОТГ, на засіданнях робочої групи щодо розробки проекту перспективного плану області при Хмельницькій ОДА розглядалось питання включення такої об’єднаної громади до проект плану. Із врахуванням зауважень та пропозицій, наданих під час консультативних зустрічей у Мінрегіоні та проведених обрахунків спроможності було прийнято рішення внести до перспективного плану Сахновецьку об’єднану територіальну громаду Ізяславського району у складі 7-и сільських рад.

Розрахунки спроможності потенційної Сахновецької ОТГ включали в себе наступні критерії:

• чисельність населення (за даними на 01.01.2020 р) становитиме - 5016 осіб;

• кількість учнів – 430;

• площа - 255,03 кв.км;

• кількість дітей дошкільного віку – 311;

• індекс податкоспроможності -1,6 (один із найвищих по області);

• питома вага місцевих податків і зборів у доходах бюджету ОТГ -36,8%

За рейтинговою оцінкою спроможності (1,5 – 5 балів), Сахновецька ОТГ належить до середнього рівня - 3,4 бали та буде достатньо спроможною для виконання повноважень згідно чинного законодавства та забезпечення розвитку територій.

Відповідно до чинного законодавства 29.04.2020 року розпорядженням Кабінету Міністрів України №475, був затверджений перспективний план формування територій громад Хмельницької області, який включає в себе 60 територіальних громад. До переліку спроможних територіальних громад Хмельницької області увійшла Сахновецька ОТГ, до складу якої увійшли: Сахновецька, Великопузирківська, Ліщанська, Новосільська, Теліжинецька, Тернавська, Христівська

Отже, неозброєним оком можна прослідкувати, наскільки розробники сюжету телеканалу “Прямий доказ” про Сахновецьку ОТГ використовували неперевірені факти та викривлену інформацію. В тому числі впродовж всього ролику звучали фрази щодо «заволодіння землями» чи лобіювання тих чи інших інтересів.  Наша громада лише прагне ефективно використовувати усі доступні ресурси для покращення розвитку нашої території. Більше цікавить питання не байдужості замовників “розслідування” до податкових надходжень Сахновецької ОТГ. Однозначно метою розробки такого медіа продукту аж ніяк не була об’єктивність. Ми, колектив Сахновецької сільської ради, розуміємо що кожний робить свою роботу. Наша – працювати на благо та розвиток території сіл, що входять в ОТГ.

Якщо залишились питання, будемо раді допомогти за адресою:  30327, Хмельницька обл., Ізяславський р-н, с. Сахнівці, вул. Центральна, буд. 2.

Сахновецький сільський голова ОТГ                                                                                                  Світлана ВЛАСЮК